असार १५ को दिन मन्त्रीको दु’र्व्यव’हार;महिलाको शरीरमा अङ्गालो हाल्दै हजुरबाउको आशीर्वाद प्राप्त होस् भन्दै जिस्किँदै,उनको गाला त्यी महिलाको छातीमा द’लिरहेका थिए कृषि मन्त्रीले(भिडियो हेर्नुहोस्)

video

झट्टै हेर्दा उनी मन्त्री हुन् भनी छुट्याउन निकै गाह्रो पर्छ।तर यी तत्कालीन कृषि मन्त्री हरि पराजुली नै हुन्।आजभन्दा पाँछ वर्ष अगाडि असार १५ गते मंगलबार उनी राष्ट्रिय धान दिवस मनाउन काठमाडौँको मूलपानीमा पुगेका थिए।धान दिवसको दिन भएर कृषि मन्त्री कृषक जस्तो देखिनु नौलो र आश्चर्यजनक भएन।तर त्यसपछि मन्त्रीले गरेको ह’रक’तले पो सबैलाई चकित बनायो।

हाँस्दै हिलोमा छिरेका मन्त्रीले एकाएक यस्तो ता’ण्डव देखाए।उनले आफ्नो जिउमा लागेको हिलो पुछ्न महिलाकै फरियाको सहायता लिए र रमाइलो गर्ने ब’हा’नामा मन्त्री जस्तो गरिमामय पदीय मर्यादालाई नै ल’त्या’एर किन यसो गरे त,त्यो उनी नै जानुन्।त्यी महिलाले मन्त्रीलाई नगर्नु,नगर्नु भन्दै तर मन्त्री ज्यू भने पुन उही शैलीमा ल’म्किए।

त्यी मन्त्रीको असभ्य व्यवहार प्रती त्यी महिलाले धा’रे हा’त लगाउँदै गा’ली फु’स्किन सफल भइन् तर पनि ज्यूले आफूलाई भने का’बुमा राखेनन्।वरिपरिबाट मन्त्रीको त्यस्तो हर्कत देखेपछि उपस्थिति रमितेहरू सिठ्ठी बजाउँदै सु’सेल्दै थिए तर मन्त्री केही कुरालाई ख्याल नगरी आफ्नो ह’र्क’त गर्नतिर मात्रै उद्धत भैरहे।पहिली महिलाको गा’ली’लाई वास्तै नगरीकन फेरि अर्की महिलासँग गर्ल्यामै अङ्गालो हाल्न पुगे।

एकपछि अर्को गर्दै अन्य रोपारहरूलाई पनि यस्तै दु’र्व’व’हार गरे मन्त्रीले।उनी त्यी महिलाको शरीरमा अङ्गालो हाल्दै हजुरबाउको आशीर्वाद प्राप्त होस् भन्दै झन् जिस्किँदै, इतरिँ दै उनको गाला त्यी महिलाको छातीमा द’लिरहेका थिए।मन्त्री जस्तो व्यक्तिले त्यस्तो गरिरहँदा त्यी महिला निरीह भएर आफूलाई प्रतिकार गर्न खोजीरहेकी थिइन् तर सकिरहेकी थिइनन्।उनलाई रिसाएर प्रश्तुत हुन समेत अप्ठ्यारो महसुस भैरहेको हामी प्रष्ट बुझ्न सक्छौं।

घाँटीमा बिउको माला,टाउकोमा छत्रे टोपी,सेतो टिसर्ट र हाप पायन्टमा निकै उत्साहित हुँदै रोपाइँ कार्यक्रममा सहभागी भएका थिए मन्त्री ज्यू।केहीबेर अघि मात्रै कृषिको बिकास मा आशालाग्दो भाषण गरेका थिए।त्यसपछि हिलोमा पस्ने बित्तिकै मन्त्री ज्यूले किन यस्तो उद्धण्ड गरेका हुन् त ? यस बिषयमा हामीले उनीसँग प्रतिक्रिया लिन खोज्दा यस्तो घुमाउरो जवाफ दिए।

“राइस मिसन कार्यक्रम यसरी आज बर्षामा रोपेझैँ मात्रै होइन,चैते धान रोपौँ,मैले अघि पनि भनिसकेँ,चैते धान अहिलेको धान भन्दा २० प्रतिशत बढी फल्छ।यहि प्रविधि,यति मल र यहि बीउ प्रयोग गरेर।”मन्त्री जस्तो गरिमामय पदमा बसेका उनले सार्वजनिक कार्यक्रममा यस्तो कार्य गर्न कत्तिको मर्यादित होला ? यसै बिषयमा तयार पारिएको भिडियो सामाग्री तल प्रश्तुत गरिएको छ,हेरेर आफ्नो प्रतिक्रिया कमेन्ट गरि यस न्युजलाई सेयर गरेर मन्त्रीको हरकतबारे सबैलाई सचेतना फैल्याइदिनुहुन समेत हार्दिक अनुरोध गर्दछौं ताकी आइन्दा दिनमा यस किसिमका ह’र्क’त मन्त्री जस्तो व्यक्तिबाट कहिले नहुन्।भिडियो:-

चर्चित गायिका अञ्जु पन्तको पारीवारिक सम्बन्धलाई लिएर एक समय सामाजिक संजालमा निकै नै भाइरल बनेको थियो।त्यसपछि उनी र उनको श्रीमान मनोजराज सिवाकोटीबीचको सम्बन्ध वि’च्छेद प्रकरणले पनि निकै चर्चा पायो।केही वर्षको अन्तराल पछि अञ्जु पन्तले थिर कोइराला बिबाह गरेकी थिइन्। उक्त बिबाहमा उनको छोरीको भुमिका र उनकै पहलमा भएको बिबाह भनी निकै चर्चा भएको थियो।

अहिले उनै बहुचर्चित गायिका अन्जु पन्त र उनका पूर्वपति तथा संगीतकर्मी मनोराज शिवाकोटीले एकसाथ गीत गाएका छन् । यो जोडी वैवाहिक सम्बन्धबाट अलग्गिएको वर्षौ भए पनि यी दुईबिच सांगीतिक सहयात्रा जारी रहेका बेला उनीहरु दुवैको आवाज रहेको गीत ‘तिमी आयौ जिन्दगीमा’को भिडियो सार्वजनिक भएको छ ।

झण्डै एक दशकभन्दा लामो समयपछि सहकार्य गरेको यो जोडीले सुरेश वाग्लेको शब्द रहेको गीतमा संगीत स्वर भरेको हो ।स जसमा मनोजराजकैल संगीत रहेको छ। सार्वजनिक गीतको रेकर्ड ३ वर्ष अगाडी गरिउको भएता पनि भिडियो भने अहिले बजारमा आएको हो ।

सुव्रतराज आचार्यको निर्देशन रहेको भिडियोमा गीतकार वाग्ले र उनकी श्रीमती प्रमिला कार्की फिचर्ड छन्। उत्सव दाहालको छायाँकन रहेको भिडियोलाई विकास दाहालले सम्पादन गरेका हुन्। कृपया यसै बिषयमा तयार गरिएको गीत र सम्बन्धित भिडियो तल प्रश्तुत गरिएको छ,हेरेर आफ्नो प्रतिक्रिया कमेन्ट गर्न नभुल्नुहोला,धन्यवाद।भिडियो

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *